Hakkımda

Celaldoğan Güneş Kimdir?

Merhaba. Ben Celaldoğan Güneş. Ben 17 yaşında olan bağımsız bir oyun geliştiricisiyim. Windows bilgisayarlar ve Android telefonlar için oyun geliştiriyorum.

Oyun geliştiricisi olmanın yanı sıra 2019-2020 yılının büyük görevi olan üniversite sınavına hazırlanan bir lise öğrencisiyim.

Oyun Geliştirme Serüvenim

Oyun yapımına 2014 yılının sonlarına doğru yani 7. sınıfta başladım. Acemiliğim ve o günün şartları yüzünden pek bir ilerleme gerçekleştiremedim. Sürekli olarak çeşitli oyun motorlarını deniyordum. En sonunda ise GameMaker:Studio kullanmaya karar verdim.

8. sınıfta Dividing Square adlı ilk oyunumu geliştirdim. Ama bu sektöre ilk kez girenlerin başına gelenler benim de başıma geldi. Oyunu geliştirmeye ara verdim, oyundan soğudum, oyunu birkaç kez baştan yaptım, ara sıra farklı oyun projeleriyle ilgilendim ve 10. sınıfın sonuna kadar gelmeyi başardım. Bu kez Dividing Square’i 2. defa internette yayımladım ama yaz bitmeden oyuna dair her şeyi internetten olabildiğince yok ettim.

Yaz sonunda, aldığım Google Play geliştirici lisansından dolayı ilk mobil oyunum olan “Tanks on the Way”i geliştirmeye başladım. Ama o proje de çeşitli sıkıntılardan dolayı iptal oldu.

Güncel Projelerim

2019 yılının ilkbaharında 1 saat içinde bir prototip geliştirdim ve adına “Color Collision” dedim. Kendisi casual yani genellikle boş zamanlarda oynanan bir oyun. Hedefim ise oyunu Google Play Store’da yayınlamak.

Ayrıca yan proje olarak çevrim içi oynanabilen 2 boyutlu bir prototip oyunum var. İleri aşamalarda onunla ilgili daha fazla bilgi paylaşacağım.

İletişim

Celaldoğan Güneş E-Posta: info@celaldogangunes.com

Celaldoğan Güneş Twitter: @CelaldoganGunes

Celaldoğan Güneş Discord Sunucusu: Giriş Linki İçin Tıklayın.